Zadzwoń: +48 691 275 400

Home » O nas

O nas

     GODZINY OTWARCIA:

OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU

  7.00 – 17.00

 

Witamy Was drogie Mamusie i drodzy Tatusiowie a także Babcie i Dziadziusiowie!

Jesteśmy już gotowe przyjąć Wasze Perełki do naszego żłobka.

   „Wesołe Perełki” to kameralny żłobek prywatny działający w oparciu o Ustawę z dnia 4 kwietnia 2011 roku  o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3  Dz.U. Nr 45, poz.235. oraz Statut Żłobka dostępny w placówce. Opieka sprawowana jest nad dziećmi od 5 miesiąca życia do ukończenia 3 roku życia.

28.11.2013 roku pod numerem 15/2013  żłobek na ul. Jazowej 2a został wpisany do REJESTRU ŻŁOBKÓW prowadzonego przez Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Żłobek Wesołe Perełki prowadzony jest pod kontrolą Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rzeszowie a także Straży Pożarnej.

W trosce o Twoje maleństwo zapewniamy mu komfort bezpieczeństwa. Mała grupa  sprawi, że Twoja Perełka poczuje się jak w domu, przez co czas który spędzi u nas będzie miły i radosny, a nasze opiekunki przez indywidualne podejście do każdej Perełki sprawią, że wszystkie  potrzeby dziecka  będą natychmiast zaspokajane.  Zapraszamy  do zapoznania się z naszymi ofertami. Jednak jesteśmy otwarte na Twoje propozycje, jeżeli masz pomysł jak uprzyjemnić swojej Perełce pobyt w naszym żłobku, zadzwoń i umów się na spotkanie.

W CO SIĘ BAWIMY? 

  1. „RAZEM JEST WESELEJ” – rozwój sprawności społecznych tj. współdziałanie z rówieśnikiem podczas zabawy oraz życia codziennego aby stać się człowiekiem akceptowanym w grupie społecznej.
  2. „FIKU MIKU” – Rozwój motoryki dużej czyli zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci rozwijające koordynację wzrokowo-ruchową, słuchowo-ruchową, rozwijające równowagę , koncentrację oraz układ kostno-mięsniowy i oddechowy u dziecka. Do zabaw wykorzystywane będą maty, małe piłki do ćwiczeń, woreczki gimnastyczne, chusta animacyjna i inne pomoce.
  3. „CO TO, KTO TO” – zabawy manipulacyjne i konstrukcyjne mające na celu rozwój sprawności manualnej i precyzji ruchów, a także rozwój wyobraźni, koncentracji uwagi, wytrwałości w działaniu. Ponadto uczą dziecko myślenia przyczynowo-skutkowego.
  4. „GROSZEK I MARCHEWKA”-zabawy naśladowcze z lalą mające na celu przygotowanie dziecka do prawidłowych kontaktów społecznych oraz nawyków karmienia i samodzielnego jedzenia.
  5. „NOSKI NOSKI ESKIMOSKI” – Zabawy paluszkowe, kontaktowo-paluszkowe i kontaktowo-dotykowe, które umożliwiają dziecku wzbogacenie repertuaru ruchów – usprawniają manualnie, motywują dziecko do czynności poznawczych, umożliwiają dziecku poznanie własnego ciała, zapoznają dziecko z werbalnym i pozawerbalnym sposobem komunikowania się, stymulują percepcję wzrokową. Ponadto zabawy te dają dziecku poczucie bezpieczeństwa, pozwalają rozładować napięcie emocjonalne i nagromadzoną energię i wyzwalają radosne emocje dziecka.
  6. „RĄCZKI PEŁNE POMYSŁÓW” – rozwój mowy i myślenia u dziecka poprzez zabawy dydaktyczne, zajęcia plastyczne i artystyczne.

7. ,,KALENDARZ ŚWIĄT NIETYPOWYCH”  — Przez cały rok wyszukujemy najfajniejsze dni w kalendarzu i przy  zabawie poznajemy bohaterów tych wspaniałych dni.

Comments are closed.